Vefa Lisansüstü Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

VEFA LİSANSÜSTÜ YÜKSEKÖĞRENİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

İlim Yayma Vakfımız, kurulduğu günden bugüne yaklaşık yarım asırdır ilmin yayılması gayesiyle ülkemizin akademik camiasına çok sayıda ilim adamı kazandırmış, eğitimin her kademesinde gerçekleştirdiği yatırım ve faaliyetlerle “güzel insan” yetiştirme düşüncesini sürdürmüştür. Bu minvalde Vakfımız 83 kişilik kapasitesiyle lisansüstü öğrencilerine hizmet veren misafirhanesini yenileyerek daha fazla akademik çalışmanın ortaya çıkarılması ve desteklenmesi maksadıyla 200 kişi kapasiteli İlim Yayma Vakfı Vefa Lisansüstü Öğrenci Yurdu’nu hizmete sundu.

Depreme dayanıklı, tam donanımlı, modern şekilde ve tabiri caizse “5 yıldızlı otel” standartlarında 6500 malan inşa ettiğimiz İlim Yayma Vakfı Vefa Lisansüstü Öğrenci Yurdumuz, 51 standart oda, 1’i engelli olmak üzere 6 vip odasının yanında etüt salonları ve konferans salonuyla öğrencilerine akademik çalışmaları için her türlü imkânı verirken aynı zamanda hoşça vakit geçirecekleri hobi odası, kafeteryası ile güzel olanaklar da sunacak. Bunların yanında manevi ve akademik çalışmaları destekleyici eğitimlerle de öğrencilerine destek olacak.

Geçmişte lisansüstü misafirhanemiz, bugün nice mezunlarına birçok alanda hayırlı işlere imza atmasında vesile olabildiyse bugünden sonra İlim Yayma Vakfı Vefa Lisansüstü Öğrenci Yurdumuz da ülkemizin ve insanlığın hayrına çalışacak çok yönlü ilim ve fikir adamlarını yetiştirmede önemli bir görevi üstlenmeye devam edecektir.

 

Başvuru Şartları

  1. İstanbul’da bulunan üniversitelerin “Tezli” lisansüstü programına kayıtlı, Yüksek Lisans öğrencileri için 27 yaşı, Doktora öğrencileri için 35 yaşı aşmamış İstanbul dışından gelen öğrenciler başvuru yapabilir.  
  2. Yurda kabul süreci dört adımda gerçekleştirilecektir
  • Başvuru Süreci
  • Ön Değerlendirme Süreci
  • Mülakat Süreci
  • Kazanan Adayların İlan Edilmesi

3. Yurt ücreti aylık 9.500₺’dir. Bu ücrete barınma, kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.

4. Odalarımız 3 ve 4 kişiliktir.

 

Başvuru için tıklayınız