İbnül Emin Mahmut Kemal İnal Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Yüksek Tahsil Talebe Yurdu

İbn'ül Emin Mahmut Kemal İnal Yüksek Tahsil Erkek Talebe Yurdu

 
İbnül Emin Mahmut Kemal İnal Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu - İlim Yayma Vakfı, İYV

T.C Milli Eğitim Bakanlığı Denetiminde Bulunan Yurdumuzda;


ODALARIMIZ; 66 odada toplam 376 yatak bulunmakta olup. Müdür, Bir Müdür Yardımcısı, İki Yönetim Memuru, İki Teknik Personel, Dört Yemekhane Personeli, Üç Kantin Sorumlusu, Dört Güvenlik Elemanı, Bir Çamaşırhane Sorumlusu, Beş Temizlik Görevlileri olmak üzere 23 personelle hizmet verilmektedir.

Öğrencilerimiz yurda giriş çıkışta kartlı geçiş sistemini kullanmaktadır. Yurdumuz 24 saat kamera ve yangın uyarı sistemi ile korunmaktadır.

Odalarımız 4-6 kişilik olarak donatılmıştır. Tüm odaların camları ısıcamlı, plastik doğrama olup, odalarda tam ortopedik yaylı yataklar mevcuttur.


Yurdumuzda 24 Saat sıcak su hizmeti mevcuttur.

Spor salonunda Masa tenisi oynayabilme imkanı yanında, koşu bantı, halter, kondisyon bisikleti vs. spor yapma ayrıcalığına da sahiptirler.

Mimarlıkta okuyan öğrenciler için çizim masaları ile donatılmış bir mimar çalışma odası bulunmaktadır.

Yazıcı - Fotokopi - Tarayıcı hizmeti bulunmakta olup aynı anda 376 kişinin ders çalışabileceği Etüd Odaları 24 saat kullanıma açıktır.

Mevcut olan çamaşır makinelerinde çamaşır yıkatılabilmekte ve ütü odasından ücretsiz istifade edebilmektedirler.

Vakfımız tarafından kitap açısından sürekli takviye edilen Kütüphanemiz yanında Aylık olarak takip edebileceğiniz 9 ayrı güncel dergi de alınmaktadır.

170 bilgisayar kapasiteli (kişisel dizüstü bilgisayar) İnternet  giriş imkânı olan bilgisayarlı Etüd salonu bulunmaktadır. 

80 kişilik Medrese Mescidinde Alanında uzman, değerli hocaları, dinleyebilme imkânı vardır. Ayrıca Akaid-Tarikat-ı Muhammediye, İlmihal, Tefsir dersleri de yapılmaktadır.

Atölye çalışmaları için tahsis edilmiş odalarda ücretsiz Temel Elektronik, Bilgisayar, Hat, Ney, Bağlama, Diksiyon, Osmanlıca,Kaligrafi, Arapça kursları düzenlenmektedir.

Özel bir firma tarafından işletilen yemekhane ve Mutfakta, ekmek kesme makinesi, ekmek kızartma makinesi, bardak yıkama ve sanayi tipi bulaşık makineleri, ücretsiz soğuk su alınabilen hijyenik su arıtmalı sebiller ile temiz ve kaliteli bir hizmet sunulmaktadır.

Yurdumuzun Kantin ve Kafeteryası, öğrencilerimizin arkadaşlarıyla birlikte rahat ve nitelikli vakitler geçirebilmesi için modern bir tasarımı ile hazırlanmış olup, hoş sohbetlerin vazgeçilmez mekanı olmuştur.

 İbnül Emin Mahmut Kemal İnal Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu - İlim Yayma Vakfı, İYV